Відкрите акціонерне товариство Науково-інженерний центр "ЗТЗ-Сервіс" разташований в південного укріїнському місті Запоріжжя - центрі трансформаторобудування колишнього Раяднскього Союза.

Історично НІЦ з'явився в 1954 році як "вііділ монтажу та експлуатації" запорізького трансформаторного заводу для технічного керівницства роботами зі збирання, монтажу та вопробовуванням потужних трансформаторів. З того часу, практично всі потужні трансформатори, що біло виготовлено ЗТЗ (сьогодні ZTR-Запоріжтрансформатор) було змонтовано та введено до експлуатації під технічним керівництвом спеціалістів майбутнього НІЙ "ЗТЗ-Сервіс".

Фахівці відділу були основними розробниками керівних документів по монтажу і введення в експлуатацію трансформаторів 110-750 кВ.

Розроблені в шістдесяті роки технологічні процеси і обладнання по обробці трансформаторного масла, технологічні процеси сушіння і захисту трансформаторів від зволоження, в подальшому були розвинені в технології поновлення і продовження життя трансформаторного обладнання.

У 1961-63 р.р. був отриманий перший досвід з реконструкції та підвищення надійності потужних трансформаторів в польових умовах. У 1966-71 р.р. роботи по діагностиці та підвищенню надійності обладнання поступово виходили на центральне місце і стали основою стратегії сьогоднішнього НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» - концепції продовження терміну служби і гарантованого підтримання працездатності трансформаторного обладнання.

З 1991 року НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» існує як самостійне державне підприємство, а з 1992 року як відкрите акціонерне товариство. З 2007 року НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» залежним Акціонерним Товариством щодо ВАТ Холдингова Компанія «ЕЛЕКТРОЗАВОД» (Росія, м.Москва).

Основою виробничої діяльності НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» було і залишається розвиток наукової і виробничої бази, активна участь в роботі авторитетних міжнародних організацій в області енергетики (СІГРЕ, комітети DOBLE, ТРАВЕК), розробка нових методик, технологій, постійний розвиток і вдосконалення.

Історія НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» на протязі вже десятиліть створювалася працею, знаннями та ентузіазмом багатьох людей. Найбільш значний внесок у створення, становлення та розвиток підприємства внесли Філіппішін В.Я., Соколов В.В., Туткевич А.С.